Branný den

Městská policie Plzeň ve spolupráci s MO 1 Plzeň pořádala VII. ročník Branného dne. Jde o preventivní, výchovnou a sportovní akci pro děti a mládež. Akce se konala v areálu HZS v Plzni na Bílé Hoře a přilehlém lesním terénu v katastru ÚMO Plzeň 1.

Cíle projektu jsou -  prověření tělesné zdatnosti žáků formou běhu v terénu na vzdálenost 3 km

prověření obratnosti dětí při překonávání terénních nerovností, umělých překážek

za pomoci provizorní lanovky, či soustavy horolezeckých lan

prověření koncentrace po zátěži při hodu granátem na cíl a střelbě ze vzduchové pušky

prověření znalostí na úseku základů právního vědomí na úrovni žáků základních škol.

Za naši školu se zúčastnily dva týmy - ve složení ze zástupců 6.- 9. tříd.

Umístili jsme se na krásném 3.místě a navíc jsme měli v týmu nejlepší střelkyni,  trefila při střelbě vzduchovkou zázračně 3x střed.  Dostala zvláštní ocenění od Městské policie.

Měli jsme štěstí na krásné počasí, děti si závod užily. V cíli na ně čekalo občerstvení - hasiči připravili oheň a opékaly se buřtíky. V rámci doprovodného programu děti viděly i výcvik služebních psů.

Bylo to moc hezké dopoledne a těšíme se na další ročníky.

Další fotografie z akce zde