Den otevřených dveří 2020 - 35. výročí školy

Dne 25. 2. proběhl na naší škole den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen naše učebny, tělocvičny, školní bazén a další prostory, ale hlavně se dozvěděli, jakým způsobem probíhá vzdělávání na naší škole, zajímali se o  zápisy do prvních tříd i možnosti nástupu do šestých tříd 2.stupně.

Na 1. stupni se dozvěděli
  •           Základní informace o vzdělávacím programu „Začít spolu“: alternativní organizace vyučování s důrazem na individuální přístup k žákům, týmovou práci a vyučování v tématech; hlavní principy a průběh dne, práce s třídními pravidly, způsob hodnocení žáků a spolupráce s rodiči.
  •           Seznámili se se specifickou organizací výuky v rámci tzv. „Center aktivit“ (matematika, objevy, jazykové hry, čtení, tvůrčí psaní a ateliér) a jejich výstupy. Viděli ukázky prací žáků 1. stupně
  •           Seznámili se s metodou výuky čtení a psaní v rámci prvních tříd. Představili jsme organizaci výukové hodiny, průběhu vyučování a specifických metod výuky s ukázkami učebnic, pracovních sešitů a dalších speciálních didaktických pomůcek.
  •           Dostali informace o genetické metodě čtení.
  •           Proběhla ukázka matematiky profesora Hejného, prostřednictvím které dítě objevuje svět čísel samo a s radostí, s informacemi o organizaci hodiny a náplni výuky. Ukázali jsme, jak se můžou děti učit s pomocí krychlí, geodesek, tyček, pavučin, zvířátek dědy Lesoně a autobusů.
  •           Poskytli jsme nejen základní informace o naší škole, vzdělávacím programu školy a aktuálních projektech, ale především náležitosti organizací zápisu do prvních tříd (datum, potřebné doklady, náplň zápisu a základní požadavky na uchazeče. Na stanovišti byly rovněž představeny učebnice, pracovní sešity a ostatní didaktické materiály pro první ročník základní školy a proběhla prezentace tvorby našich „prvňáčků“.
  •           Návštěvníci měli  možnost nahlédnout do otevřené školní družiny a získat zde informace o provozu a činnostech ŠD (zápisy, projekty, akce, Klubík)
  •           Byl představen Projekt „PROSIT v Plzni“
  •           Viděli práce dětí s výukovými a robotickými stavebnicemi a mBoty. Mohli  něco zajímavého sestrojit ze stavebnice a zkusit ovládat mBoty
Na 2. stupni mohli zájemci navštívit dílny
MODERNÍ TECHNOLOGIE, VÝUKA S VYUŽITÍM ICT - digitální technologie ve výuce
  •         Informace k předmětu Informatika
  •         Soutěže, úspěchy žáků
  •         Robosoutěž
  •         Ukázka programů pro 3D tisk
  •        Skenování 3D modelů
  •         Ozoboti
  •         Micro:bit
  •         Stavebnice Scottie Go!

ROZŠÍŘENÁ VÝUKA JAZYKŮ
  •         Ukázka jazykových her
  •        Jazykové učebnice
  •        Ucelené informace o studiu jazyků na naší škole
  •         Informace o jazykových výjezdech do Anglie a Francie, Německa a Rakouska
TECHNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ
  •   Informace k předmětu Svět práce,
  •   Stavebnice Merkur, práce žáků
  •   Projekt Technik,
  •   Fyzikální pokusy
ROZŠÍŘENÁ VÝUKA TĚLOCVIKU
  •    Ucelené informace o tělocviku na naší škole.
  •    Sportovní činnosti, kompenzační cvičení, zdravotní tělocvik a plavecká výuka.
  •    Sportovní kroužky a úspěchy naší školy.
  •    Prezentace vybraných sportovních projektů a akcí školy.
  •    Návštěvníci mohli změřit své síly v rámci překážkové dráhy nebo si vyzkoušet různé atletické disciplíny

PŘÍRODOVĚDNÉ VZDĚLÁVÁNÍ

•    PŘÍRODOPIS: mikroskopování - pozorování rostlinné buňky, práce s lupou, mikroskopem, skládání modelů lidského těla, aplikace Kahoot!, Skeleton
  •    CHEMIE: poznávání chemického nádobí, stavění molekul uhlovodíků podle předlohy (stavebnice Orbit), chemické pexeso, oddělování složek směsí - filtrace, určování kyselosti a zásaditosti látek, Quizlet – ukázka s Ipadem
  •     ZEMĚPIS: práce s iPady (vyhledávání na portálu Google Maps, aplikace Google Earth, slepé mapy, určování vlajek), práce s mapou (měření skutečné a vzdušné vzdálenosti, vyhledávání na mapě, plánování trasy)
  •    PĚSTITELSTVÍ: určování ovoce, zeleniny a dřevin, setí řeřichy a hrášku, domino a pexeso
UKÁZKY JÍDEL ZE ŠKOLNÍ JÍDELNY
  •     Naše paní kuchařky připravily ochutnávky jídel z naší jídelny

A protože naše škola letos slaví 35. výročí, připravili jsme pro návštěvníky výstavu 35 let 1.ZŠ v obrazech. Na 145 obrázcích z uplynulých let se poznávali mnozí bývalí žáci i zaměstnanci školy, mnohdy ukáply i slzičky dojetí a mnozí si nostalgicky zavzpomínali . Den otevřených dveří byl slavnostně zakončen právě v aule závěrečnou oslavou narozenin školy, kterou připravil školní parlament. Návštěvníci shlédli krátké video o historii Bolevce a stavby1.ZŠ, následně měla svou premiéru písnička složená právě pro tuto událost, kterou zazpívaly děti z parlamentu. Slavnost navštívilo i mnoho vzácných hostů nejen z řad bývalých zaměstnanců i žáků školy.
Oslava byla završena hromadným (nealkoholickým) přípitkem, s přáním dalších úspěšných let naší škole.

Pokud jste neměli možnost nás navštívit, atmosféru vám může přiblížit záznam závěrečné oslavy, či fotografie.
Oslava 35. výročí školy
Video o historii Bolevce a 1.ZŠ

www.youtube.com/watch

Fotogalerie