Vedoucí vychovatelka školní družiny: Bc. Kateřina Tomešová

zajišťuje přihlašování žáků do ŠD, řídí, organizuje a kontroluje činnost školní družiny

telefon: +420 378 028 217, +420 724 306 453

____________________________________________________________________________________________

Do ŠD se zapisují děti 1. až 5. ročníku, na základě písemné přihlášky. Platba se provádí na účet školy na 5 měsíců (1 500 Kč ), nebo na celý školní rok (3 000 Kč). Informace k provozu a platbě školní družiny na 1. ZŠ - ZDE.

Provoz ŠD v pátek 28. 06. 2024

Provoz ŠD začíná ranní družinou. Děti mohou přicházet od 6:00 hod. (v 7:15 hod. se škola zamyká). Jsou soustředěné ve třech třídách, kde probíhá činnost podle zájmu dětí (stolní hry, kreslení, námětové hry, konstruktivní hry, četba pohádek, video).
V 7:40 hod. děti odcházejí na vyučování do svých tříd. Po ukončení vyučování (11:40 hod. nebo 12:35 hod.) předávají učitelé děti vychovatelkám do ŠD.

Po obědě probíhá ucelený blok činností až do 15 hod. (každé oddělení podle svého celoročního tematického plánu, který se skládá z jednotlivých menších projektů). Pokud budete chtít během školního roku žáka ze ŠD odhlásit, je potřeba vyplnit formulář „Odhlášení žáka ze ŠD“ a "Žádost o vrácení části poplatku..." (formuláře ke stažení, viz níže). Poté Vám bude vrácena poměrná část úplaty za ŠD.

Odchody dětí:
Vzhledem k plánované činnosti a z organizačních důvodů mohou děti odcházet ze ŠD ve 13:30 hod. a v 15:00 hod. Po 15. hodině se ostatní děti scházejí ve třech k tomu vyhrazených třídách. Dále si rodiče mohou žáky vyzvedávat před pavilony E a C v časech 15:30 h a 16 h. Od 16h dle potřeby do 17h, kdy se škola zamyká. Doprovod žáka nevstupuje do budovy školy (v pavilonu E pouze ke zvonkům).

Kontakty na vychovatelky naleznete ZDE.

Formuláře a dokumenty ke stažení:
Přihláška k zájmovému vzdělávání ve ŠD pro šk. rok 2024/2025 ZDE
Informace o provozu a platbě ŠD - ZDE
Odhlášení žáka ze školní družiny
Žádost o uvolnění ze školní družiny
Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání ve školní družině (od 1. 9. 2019, pdf)
Vnitřní řád školní družiny (pdf)
Úplata za školní družinu

Akce ŠD:
  • Nejméně třikrát do roka se všechny děti setkají na celodružinových akcích s různými tématy (karneval, rej čarodějnic, soutěžní odpoledne).
  • Několikrát za rok máme možnost s dětmi shlédnout různá divadelní a kouzelnická představení v prostorách naší školy.
  • Každoročně pořádáme sobotní vánoční a velikonoční dílny pro děti a rodiče.
  • Společně s dětmi připravujeme pro rodiče odpoledne s programem na dané téma.