1.ZŠ Plzeň brala zlato v Logické olympiádě

Dne 3. listopadu se v prostorech Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické Plzeň uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády. Naši školu reprezentovali Lucie Valentová (4.E) a Štěpán Novák (5.B).

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Soutěží se v šesti kategoriích. V letošním roce poprvé překročil počet přihlášených soutěžících sto tisíc.Oběma zástupcům naší školy se v soutěži velmi dařilo – Lucie obsadila 19. místo, Štěpán ve své kategorii zvítězil. Postupuje tak do celorepublikového kola, které se uskuteční 4. prosince v Poslanecké sněmovně v Praze.

Štěpi, držíme Ti palce!