Druháčkové děkují zdravotníkům a všem, kteří pomáhají

Druháčkové děkují zdravotníkům a všem, kteří pomáhají

Koncem roku 2020 se žáci 2.B se svojí paní učitelkou rozhodli, že napíší dopisy všem, kteří v těžké době covidové pandemie pomáhají. Děti děkovaly většinou lékařům, sestřičkám, zdravotníkům, ale nezapomněly ani na vojáky, policisty, ošetřovatele, záchranáře a laboratoře.
Dopisy byly odeslány těm, kterým byly určeny a následovalo období, kdy obdarovaní za krásné dopisy děkovali druháčkům.
Dopisy totiž všem udělaly ohromnou radost. Vzkazy byly vystaveny na chodbách nemocnic. Mnozí z dopisů udělali knihy a následně je nechali na sesternách svých oddělení.
„Všem děkujeme za nádherné a vřelé odpovědi. Někteří dokonce přislíbili osobní setkání, nebo zaslali malé odměny. Dětem udělaly dárečky od Policie ČR a Městského ústavu sociálních služeb velkou radost. Děkujeme 😊.“
Dopisů si povšimlo město Plzeň, internetová a tištěná periodika, a dokonce i TV ZAK. V následujících odkazech se můžete podívat, jaký úspěch měly dopisy našich druháčků.
Naši druháčci však na všechny, kteří pomáhali a pomáhají stále nezapomínají. S úsměvem rádi vzpomínáme na dobu, kdy jsme mohli všem udělat alespoň malinkou radost.
Děti často oceňují práci zdravotníků. Mnohdy hovoří o setkáních se svými lékaři a neopomíjejí ani jiné důležité profese.
„Ještě jednou děkujeme vám všem, co pomáháte za to, že jste zvládli další náročné období covidové pandemie. Děkujeme za to, že se teď díky Vám cítíme bezpečněji a můžeme se setkávat tváří v tvář v naší třídě 😊.“
Žáci 2. B s paní učitelkou Mgr. Gabrielou Hajšmanovou