T-Mobile Olympijský běh

Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají s živým startem na vlnách Radiožurnálu tisíce běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů nebo ve školách.

zdroj: www.olympijskybeh.cz

A takto vidí Olympijský běh žákyně 8. třídy naší školy - Věrka Hupáková.

Dne 19. 6. 2024 jsme na 1. ZŠ pořádali za pomoci naší paní učitelky Dany Husákové a pana učitele Jana Krause T-Mobile Olympijský běh. Přestože závodili pouze vybraní žáci, na místo přišla fandit celá škola. Dívky a chlapci z prvního stupně závodili v běhu na trať dlouhou 600 m. Druhý stupeň už se mohl na trati předvést mnohem více. Dívky běžely trať dlouhou 800 m, chlapci dokonce 1000 m. Všichni předvedli krásné výkony. Nás pan ředitel Radek Dolenský, paní zástupkyně pro 2. stupeň Dana Jíchová a paní zástupkyně pro 1. stupeň Ilona Samcová a Kamila Stuchlová ocenily tyto výkony gratulací a předáním medailí a diplomů. O celý průběh akce se staral taktéž žákovský parlament, jenž obstaral nejen moderování celé akce, příjemný poslech hudby, ale připomínal i dodržování pitného režimu, který byl v tento teplý den potřebný. Ještě jednou děkujeme všem závodníkům, kteří se účastnili běhu a těšíme se na další rok, až vám budeme opět fandit z tribun.