Žák naší školy vybojoval 1. místo v Soutěži v technických dovednostech 2019/2020

Projekt Technik je soutěž, kde mohou žáci ze základních škol v Plzni změřit síly v technických dovednostech.

Téma: Mechanické soustrojí
Původní tým: Nosek Marek, Schneider Filip, Payen David, Wagnerová Nikola, Kupec Ctirad Antonín, Louvarová Andrea
Nakonec z týmu přes distanční výuku a ostatní školní povinnosti vytrval pouze Kupec Ctirad Antonín, který veškerou práci zastal sám a dovedl projekt k cíli.

Soutěž probíhala celý školní rok 2019/2020, ale vlivem covidových opatření bylo její vyhodnocení přesunuto do letošního školního roku. Cílem bylo sestavit funkční model mechanického soustrojí dle vlastního výběru. Náš tým se pustil do modelu jeřábového mostu. Stáli tedy před dlouhou cestou, kdy museli přijít s vlastním návrhem, vytvořit nákresy a konstrukci. Žáci společně načrtli první nákresy, než jim škola byla bohužel uzavřena. Začala nejistota s tím, zda projekt bude vůbec pokračovat. Radek se však nenechal odradit a prototyp sestavil v době distanční výuky zcela sám. Na stroji pracoval průběžně několik měsíců.

Vyhlášení probíhalo na strojní fakultě ZČU lehce nestandardně. Naše škola byla jediná přítomná prezenčně, ostatní představovali svou práci přes aplikaci MS Teams. Díky tomu, že byl model Radka zcela funkční (stroj uzvedl až 2,5 kg) a pečlivě sestavený, získala naše škola první místo.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.