Mezinárodní program Les ve škole

1. základní škola Plzeň, příspěvková organizace zůstává i ve školním roce 2018/2019 partnerskou školou mezinárodního programu Les ve škole, který v České republice koordinuje vzdělávací centrum TEREZA.
Jedná se o dlouhodobý mezinárodní program, který probíhá ve 26 zemích světa. V České republice je v programu Les ve škole zapojeno více než 350 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin. Je to program, který motivuje učitele, aby se svými žáky chodili v době výuky ven a umožnili jim učit se „o lese v lese“.

Letos se do mezinárodního programu opět aktivně zapojili žáci třídy 3.C pod vedením paní učitelky Mgr. Gabriely Hajšmanové a také žáci třídy 3.A pod vedením paní učitelky Mgr. Martiny Šlapákové. V průběhu školního roku uskutečnili výpravy do přírody (lesa), kde poznávali lesní patra a mnoho rostlin a živočichů, kteří se v jednotlivých patrech nacházejí. Velký čas věnovali pátrání po vodě v lese. Zjišťovali, kde se voda v lese nachází a poznávali koloběh vody v lese. Navštěvovali lesy v oblasti rybníků a přírodní učebnu na školní zahradě, ale i okolí školy.

Děti při těchto výpravách do přírody zažily mnohá dobrodružství, posílily své svaly i vztahy mezi sebou. Oběma třídám se podařilo vypracovat doporučené výstupy a připraveny byly též prezentace se závěrečnými zprávami. Nyní všichni s napětím čekají, zda budou oceněni certifikátem Lesní třída.

Mgr. Gabriela Hajšmanová – koordinátor EVVO

Oficiální stránky města Plzně  Evropský sociální fond  ROP Jihozápad  EUpenizeskolam.cz