Den otevřených dveří 2015

Dne 26.11. jsme opět otevřeli naší školu veřejnosti. Dveře se od 15 hod nezastavily a množství návštěvníků nás velmi potěšilo.

V aule školy si všichni mohli vyzkoušet Bubnování v kruhu, všichni zúčastnění dostali možnost hrát na buben a pocítit tak jeho kouzlo doslova na vlastní kůži. Cílem bylo ukázat, že hudba a rytmus je zábava, ale také mocná síla společenské soudržnosti. V rámci programu vystoupily i taneční kurzy z naší školy.

Pro děti byly připraveny výtvarné dílny - pískové obrázky a výroba hvězdiček. Jako každý rok byla pro děti připravena cesta školou po různých stanovištích, jejichž hlavním tématem letos byly "Emoce a zážitky". Však se podívejte na okna naší školy, která jsou vyzdobena smajlíky, emotikonami - vyrobily je děti z naší školy.  Na stanovištích jste si mohli vyzkoušet, jak se žije ve tmě, zastavit se u stromu emocí, projít ekologických koutkem, zakusit radost z poznávání, bavit se s vědou, hrát si s technikou, naučit se hry pro šťastný den...

Na konci cesty děti čekala odměna - balonek, dřevěný přívěsek smajlík a výborné koláčky, taktéž ve tvaru smajlíků, které upekly paní kuchařky z naší školy.

Těsně před Dnem otevřených dveří jsme si také udělali radost a vstupní halu školy vyzdobili netradičním stromem - tvoří jej přes 700 dlaní našich žáků, takže se na této výzdobě podílela celá škola. Naše děti vlastnoručně vystříhaly každou ručičku, spousta energie je vložena do tohoto stromu .

¨Samozřejmě proběhly i komentované prohlídky 1. a 2.stupně, a v informačním koutku jste se mohli dozvědět vše o programu Začít spolu,

V Divadélku školy byla již tradičně přichystaná kavárnička, kde jste se mohli občerstvit a zároveň shlédnout výstavu vánoček z celoškolní soutěže O nej vánočku. Maminky, babičky i děti samotné vytvořily krásné voňavé a výborné vánočky. Po vyhodnocení soutěže došlo i k ochutnávání těchto krásných výtvorů .

Těsně před ukončením slavnostního odpoledne se návštěvníci sešli na nádvoří školy. Pro zahřátí byl  připraven horký Ježíškův nebeský čaj. A pak už jsme se ponořili do tónů vánočních písní, zaznělo Hallelujah, dívky z naší školy zazpívaly několik vánočních koled a společně jsme rozsvítili vánoční strom a pomalu tak přivítali adventní čas.

Velmi doufáme, že se všem návštěvníkům v naší škole líbilo a těšíme se příští rok na shledání.

Všechny fotografie zde