Evropský den jazyků

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje každoročně organizuje Evropský den jazyků.
Cílem tohoto dne je motivovat studenty učit se cizí jazyk a informovat o možnostech cestování v Evropské unii, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.
Tento rok bylo pro žáky připraveno 10 stanovišť zaměřených na různé jazyky.
Třída 8. C se v Muzeu loutek od německé studentky a dobrovolnice Laily Meinecke dozvěděla o zahraničních stážích v rámci projektu ESC, který spojuje možnost vycestovat a procvičit si cizí jazyk s dobrovolnickou činností. Na druhém stanovišti v Alliance française se žáci hravou formou seznámili se základními francouzskými slovíčky, zazpívali si tradiční francouzskou píseň a také získali informace o studijním programu Rok ve Francii.