Jazykový zájezd do Rakouska

12. června 2023 jsme společně se žáky sedmých tříd a několika žáky osmých tříd vyrazili na jazykový zájezd do Rakouska, konkrétně do Vídně.

Cesta autobusem byla dlouhá a vyráželi jsme v brzkých ranních hodinách.
Do Vídně jsme dorazili v čase oběda a naše první zastávka nás zavedla do zahrad zámku Schönbrunn, letní rezidence rakouských císařů. Prošli jsme se zámeckým parkem až k vyhlídkovému pavilónu Gloriette a zamířili jsme do zoologické zahrady Tiergarten Schönbrunn, která je nejstarší zoologickou zahradou na světě a je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Odpoledne jsme přejeli do zábavního parku Prater a šli jsme se vyfotit s různými celebritami současné i minulé doby do známého muzea Madame Tussauds. Večer jsme se přesunuli na kraj města, kde jsme se ubytovali v příjemném hotelu.
V úterý 13.června jsme vyrazili hned po snídani do centra města, abychom si prohlédli známé památky Vídně. Prohlédli jsme si radnici, městské divadlo Burgtheater, budovu parlamentu, císařskou rezidenci Hofburg a náměstí Michaelerplatz s pozůstatky římské Vindobony. Následně jsme zamířili do španělské dvorní jízdárny Hofreitschule, kde jsme zhlédli ranní trénink lipicánů v původních prostorách rezidence Hofburg. Pak jsme pokračovali ke kostelu sv. Petra, prošli se kolem budovy Opery, kolem světoznámé galerie Albertina a přes pěší zónu Graben jsme došli ke katedrále Stephansdom, přezdívané místními Steffl. V pěší zóně Kärntner Straße měly děti čas se občerstvit a koupit si nějakou drobnost na památku. Naše poslední zastávka nás zavedla do expozice Time Travel. Zde jsme měli jedinečnou možnost cestovat časem a seznámit se se zásadními okamžiky vídeňské historie. Poznali jsme slavné osobnosti Rakouska, zažili jsme například mor ve Vídni a obležení Turky v roce 1683. Měli jsme také možnost zažít simulovaný bombový nálet II. světové války a pocit stísněného prostoru bunkru.
Po expozici jsme se již vydali k autobusu a zahájili jsme naši cestu zpět do Čech. Cesta proběhla hladce a kolem desáté hodiny večer jsme byli zpět v Plzni, kde na děti již čekali rodiče.