Listování

Jako každý rok pořádala naše škola 7. 10. 2015 cyklus scénického čtení Listování.
Herci čtou dětem z vybrané knížky, improvizují, převlékají se do kostýmů. Cílem těchto představení je ukázat dětem, že knížky nejsou otrava, že číst může být i zábavné.
Tento rok herci představili dětem dvě knížky. Žákům druhých tříd četli z knihy Líla a Flouk. Herci měli nádherné kostýmy – široké barevné kalhoty a sklidili zasloužený potlesk.
Pro druhý stupeň byly připraveny dvě knihy současně - Být klukem je prima/strašné a Být holkou je prima/strašné. Knihy se humornou formou zamýšlely nad úskalími puberty. Text byl chvílemi velmi otevřený a odvážný, ale nezdálo se, že by to mladé posluchače zaráželo. Naopak, dobře se bavili. Bavili se i učitelé a rozhodli se, že tyto knihy by klidně mohli využít v hodinách Občanství a zdraví. Proč používat jen nudné učebnice :)

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.