Naše škola se zúčastnila soutěže Pevnost Týn

Naše škola se zúčastnila velkého soutěžního klání Pevnost Týn. Je to naučně-dobrodružná soutěž pro školní týmy volně inspirována oblíbenou francouzskou televizní soutěží Pevnost Boyard. Kapitány školních týmů jsou oblíbené tváře z televizní obrazovky.Vybrali jsme v naší škole čtyři zástupce, kteří vytvořili soutěžní tým. Dalších 44 jejich spolužáků tvořilo podpůrný tým, aneb fanouškovskou základnu, která soutěžící do místa konání – Horšovského Týna, doprovázela.

Soutěž je pořádána v rámci mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST , jehož IX. ročník se uskutečnil v letošním roce od pátku 11. listopadu do čtvrtka 17. listopadu 2016 opět v několika městech Plzeňského kraje včetně krajské metropole Plzně. (zdroj http://www.juniorfest.cz).

Když jsme se do této soutěže přihlásili a započali s výběrem dětí, které nás budou reprezentovat, zavládlo ve škole veliké nadšení a zájem o účast v soutěži. A musíme říct, že jsme nebyli zklamáni. Dopoledne před soutěží jsme se shlédli v plzeňském DEPU2015 snímek promítaný v rámci festivalu - Kokosový hrdina. Potom nás již čekal autobus a odvezl nás do prostor Státního hradu a zámku Horšovský Týn. Byli jsme jediní nováčci v této soutěži, kde se utkalo pět soutěžních týmů. Celému odpoledni vládla soutěžní a veselá atmosféra. Naši odvážní soutěžící se ihned po příjezdu odebrali k přípravě na klání, my ostatní jsme byli uvedeni do zámeckého sálu, kde jsme usedli do hlediště, procvičili hlasivky k hlasité podpoře našeho týmu a soutěž byla odstartována.

Patronem a kapitánem našich soutěžících byl herec Karel Zima a byl opravdu důležitou součástí našeho týmu. Nejen že se velmi aktivně zapojil do zápolení, ale často náš tým i velice podpořil, díky čemuž jsme z velké míry dosáhli úspěchu.Po počátečních nezdarech, zaviněných trémou z neznámého, se štěstěna otočila k nám a po lítém boji jsme nakonec vybojovali krásné druhé místo.Ovace nebraly konce a ukončila je až autogramiáda oblíbených herců. Pak jsme se již pod rouškou tmy vydali zpět do Plzně.

Byl to moc hezký den plný zážitků, jsme rádi, že jsme se soutěže mohli zúčastnit a již se těšíme na další ročníky.

Krátký obrázkový film z akce můžete zhlédnout zde:

Fotografie ZDE