Ples 1.ZŠ 2016

Dne 4. 3. 2016 proběhl další tradiční Ples 1. ZŠ. Jako každoročně i letos proběhlo stužkování žáků devátých tříd. Po úvodních slovech na zahájení plesu, která pronesl pan ředitel Mgr. Bc. Radek Dolenský, předstoupily před své třídy třídní učitelky Mgr. Radka Stoklasová a Mgr. Lenka Brůhová, provázející je na druhém stupni, a společně s panem ředitelem navlékly žákům šerpy absolventů. Celý akt měl dojemně slavnostní atmosféru. Procházejícím dvojicím vytvořily špalír jejich mladší spolužačky z Tanečního a pohybového kurzu, které si pod vedením Adély Kunclové připravily i hezké vystoupení v rámci programu plesu. Po skončení stužkování žáci poděkovali svým třídním učitelkám, udělala se společná fotografie a pak už se všichni vrhli do víru tance. K tanci a poslechu hrála skupina BerBand a celý večer moderoval Petr Kuncl. Před půlnoci jsem společně shlédli dech beroucí vystoupení skupiny Hellfire se svojí originální světelnou show, která kombinuje tanec, akrobacii a bojové umění. Velikou zásluhu na pořádání plesu má také školní Parlament 1. ZŠ – žáci druhého stupně naší školy, kteří se v rámci členství ve školním parlamentu podílejí na řadě akcí pořádaných školou.Letošní ročník provázela krásná atmosféra, o kterou se zasloužili naši absolventi, jejich rodiče a přátelé, učitelé i zaměstnanci 1.ZS a všichni další hosté, kteří na náš ples přišli. Naše deváťáky nyní čekají přijímací zkoušky na střední školy a opět nastane okamžik, kdy se nám rozutečou do světa. Snad jim tedy i tento ples zůstane jako hezká vzpomínka na léta strávená v základní škole – v 1.ZŠ Plzeň.

Fotografie zde: foto www.nesvadbovi.cz

www.zs1plzen.cz/zakladni-skola/fotogalerie/galid_38144/ples-2016.aspx