Přednáška „Za křídly“

Dne 28. 4. 2023 se třídy 9. ročníku (9. A, 9. B, 9. D a 9. E) zúčastnily se svými vyučujícími dějepisu přednášky „Za křídly“ o válečných osudech letců z Plzeňska, kteří bojovali v řadách RAF (Royal Air Force), v královském letectvu britských ozbrojených sil.

Přednášku vedl pan PhDr. Daniel Švec, soukromý historik a lektor českého jazyka Univerzity Karlovy v Praze, který skrze životní příběhy a značnou dávku empatie vnesl do našeho dne nevšední a dojemný zážitek. Program byl interaktivní, žáci si mohli vyzkoušet mnohé situace a také si mohli prohlédnout mnoho artefaktů a předmětů spojených s obdobím druhé světové války.

Během našeho stráveného času byl v prostorách auly naprostý klid a všichni se zájmem naslouchali výjimečným příběhům mnoha lidí, kteří svou statečností a oddaností zachránili naši budoucnost. Děkujeme vám a v neposlední řadě panu doktorovi Švecovi, který svým osobitým projevem toto všem přiblížil. Slzy dojetí nebyly výjimečné ani v řadách pedagogů, ani mezi žáky.