Prvňáčci poznávají přírodu všemi smysly a mají radost z pohybu

V úterý dne 30. 5. 2017 se žáci třídy 1. C se svojí paní učitelkou Mgr. Gabrielou Hajšmanovou a paní asistentkou Janou Mrázkovou aktivně zapojili do projektu Evropský týden udržitelného rozvoje 2017.

V průběhu dne absolvovali další výpravu do okolí školy (oblast rybníků a lesů). Pozorovali změny, které v přírodě probíhají nyní na jaře. Naslouchali zvukům lesa a živočichům v něm žijícím. Poznávali stromy, rostliny a jiné přírodniny pomocí zraku i hmatu. Pozadu nezůstal ani čich - nyní na jaře to všude nádherně voní. O chuť se všem postarala výborná svačinka z domova :-).
Děti si díky aktivnímu pohybu v přírodě a činnostem, které absolvovaly, uvědomují význam lesa a přírody pro člověka. Díky našim výpravám se učí přírodu chránit, abychom ji zachovali pro budoucí generace. Podnikají tak další krůčky ve svém životě, které je mají vést k cestě "udržitelného rozvoje".

Další fotografie najdete ve fotogalerii.