Řemeslo má zlaté dno

Řemeslo má zlaté dno platilo a stále platí, protože technika má v dnešní době budoucnost. To řekl pan Václav Šlajs, hejtman Plzeňského kraje, na slavnostním předávání cen v Techmánii. Řemeslo má zlaté dno je totiž zároveň název soutěže, kterou pořádá Plzeňský kraj pod záštitou pana hejtmana a je určena pro žáky základních a středních škol.
Letos poprvé se soutěže zúčastnili i žáci z naší školy. Uzávěrka školního kola byla 22.dubna a přes šibeniční termín se sešla spousta krásných, originálních a zajímavých hraček, modelů, praktických pomocníků do domácnosti nebo učebních pomůcek. Rozhodování bylo velmi těžké, protože každý výrobek byl něčím výjimečný. Nakonec bylo pořadí na stupních vítězů takové:

V kategorii 1.-5. třída
3. místo – Ctirad Antonín Kupec 4.B
2. místo – Ondřej Boťa 5.B
1. místo – Tereza Luftová 4.A

V kategorii 6.-9. třída
3. místo – Daniel Štilip 6.C
2. místo – Eliška Zoubková 7.C
1. místo – Jan Špalek 7.A

Fotografie ze školního kola najdete ve fotogalerii.

Honza a Tereza zároveň postoupili se svými výrobky do krajského kola. Zanedlouho přišla radostná zpráva – Terezka se svým prázdninovým deníkem, který svázala z ručního papíru a ozdobila nařezanými dřevěnými kolečky, získala ve své kategorii 3. místo.
Terko, gratulujeme!
Fotografie z krajského kola najdete ve fotogalerii.