Zájezd do Norimberku

V pondělí 5. 6. jsme se šestými ročníky vyjeli na poznávací zájezd do Norimberku.

Dopoledne jsem strávili procházkou po starém městě, které bylo velmi ovlivněno nálety za 2. světové války. Procházka vedla kolem majestátného hradu Kaiserburg, který byl sídlem většiny císařů Svaté říše římské a často jej využíval i Karel IV. Odtud jsme se pokochali nádhernými výhledy na centrum města. Dále jsme šli kolem domu Albrechta Dürera, kde slavný malíř a matematik strávil posledních 20 let svého života. Došli jsme až na náměstí Hauptmarkt s kostelem Frauenkirche, na jehož štítě se nachází slavný norimberský orloj. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli orloj v pohybu. Cestou jsme viděli také radnici, v jejíž pamětní síni jsou vystaveny kopie říšských korunovačních klenotů.

Na náměstí dostali žáci rozchod, aby mohli objevovat krásy Norimberku samostatně. Za řeknou Pegnitz jsme mohli obdivovat kostel St. Lorenz-Kirche, který ustál spojenecké nálety na Norimberk ke konci 2. světové války a Frauentor, vstupní bránu částečně dochovaných městských hradeb.
V odpoledních hodinách se celá skupina opět šťastně shledala a mohli jsme se vydat zpět k autobusu. Žáci, obohaceni o nové zážitky a spousty fotek, si zpáteční cestu náležitě užili. Ke škole jsem se vrátili kolem 17:00.

Více fotografií ve fotogalerii.